Rola zdjęcia biznesowego w poszukiwaniu pracy i planowaniu ścieżki kariery

Rola zdjęcia biznesowego w poszukiwaniu pracy i planowaniu ścieżki kariery

Niezależnie od tego czy szukasz nowej pracy, planujesz rozwój ścieżki kariery, czy też rozwijasz działalność biznesową, Twój wizerunek jest kluczowym elementem do sukcesu.

Zdaniem ekspertów, pierwsze wrażanie odpowiada w ogromnym stopniu za wyrobienie opinii na temat nowo poznanej osoby. Dobry efekt utrzymuje się przez długi czas, a zły jest bardzo trudno odwrócić.

Jak dać się poznać z najlepszej strony oraz pozwolić zapamiętać? Należy przedstawić swój wizerunek, który podkreśli nasze kompetencje, tworząc spójną całość.

W XXI wieku w wielu wypadkach pierwszy kontakt, to nie osobiste spotkanie, a kontakt w Internecie. W ten sposób poznajemy kandydatów do pracy, przyszłych kontrahentów, współpracowników w innych lokalizacji, partnerów biznesowych. Za pierwszy kontakt wzrokowy będzie więc odpowiadać udostępniona fotografia biznesowa.

Umiejętnie wykonane zdjęcie biznesowe, może znacznie zwiększyć przewagę Twojego CV nad innymi kandydatami, zachęcić do kontaktu headhuntera na LinkedIn, zachęcić potencjalnego partnera biznesowego do prowadzenia wspólnego przedsięwzięcia, a także zwiększyć szansę awansu w środowisku, gdzie współpraca opiera się na komunikacji zdalnej.

Jakie korzyści daje profesjonalna fotografia biznesowa?

Pokaż swój charakter

Co jest dla Ciebie ważne – sympatyczny wygląd, surowy profesjonalizm, pokazanie artystycznej duszy? Dzięki odpowiednio wykonanej fotografii możesz uwypuklać lub wręcz kształtować cechy, które chcesz pokazać światu.

Podkreśl swój profil zawodowy i kompetencje

Odpowiedni strój, otoczenie oraz poza pokażą Twój profesjonalizm w wykonywanym zawodzie. Z pewnością, nie pokaże tego zdjęcie z wakacji, nawet jeśli ktoś świetnie na nim wygląda…

Zaprezentuj siebie teraz

Z czasem zmienia się nasz wygląd, kompetencje, ścieżka kariery. Pamiętaj, by zdjęcie było spójne z Twoim aktualnym profilem zawodowym oraz wyglądem. Ten jednolity obraz jest niezmiernie istotne w kontaktach biznesowych. Partner biznesowy, czy rekruter, który poznał Cię oglądając Twoje zdjęcie, nie chce być zaskoczony widząc Cię podczas pierwszego spotkania twarzą w twarz.

Wyróżnij się na tle innych

Twoja perfekcyjna fotografia może dać Ci przewagę nad konkurencją. Obraz jest wart tysiąca słów, więc na jego podstawie podejmujemy szybkie decyzje. Profesjonalne zdjęcie pozwoli Ci wyróżnić się pozytywnie, a nie odpaść w przedbiegach.

Wyglądaj profesjonalnie i wzbudzaj zaufanie

Profesjonalne zdjęcie, to profesjonalny wizerunek. Amatorskie zdjęcie podważa Twoją pozycję. W podświadomości oglądającego może pojawić się wątpliwość jak poważnie podchodzisz do biznesu.

W kolejnym artykule przedstawimy informacje dotyczące kontroli wizerunku w internecie.
Zapraszamy wkrótce.