Jak się przygotować do sesji biznesowej

Jak się przygotować do sesji biznesowej

Ponieważ zdjęcia biznesowe mają być Twoją wizytówką, warto dopilnować kilku podstawowych elementów, które pozwolą na pełne wykorzystanie potencjału jaki daje sesja studyjna.

Jak najlepiej przygotować się do sesji biznesowej w naszym studio?

Planowanie czasu

Zarezerwuj sobie spokojny czas na sesję: pośpiech i nerwowość mogą być bardzo widoczne na zdjęciach.
Unikanie wyczerpujących lub powodujących niewyspanie wydarzeń w dniu poprzedzającym to także dobry pomysł.
Osoba wypoczęta, energetyczna i w dobrym nastroju będzie z pewnością korzystnie prezentowała się na zdjęciach.

Ubrania i akcesoria

– Najlepiej sprawdzają się stroje bez wyraźnej faktury typu kratki, paski czy kropki; wzory takie mogą dawać na zdjęciu złudzenie falowania, czy migotania i są one szczególnie trudne do korekty w postprodkcji.

– Możesz zabrać np. dwa komplety ubrań aby na miejscu zdecydować o ostatecznym doborze; pozwoli to również wybrnąć z sytuacji, gdyby ubranie wygniotło się, czy zabrudziło.

– Zadbaj aby ubrania nie uległy pognieceniu, gdyż ma to duży wpływ na efekt finalny i bywa bardzo trudne do skorygowania w postprodukcji.

– Strój powinien być spójny z Twoim profilem zawodowym.

Makijaż

– Dla Pań, najlepiej sprawdza się położenie akcentu na oczy, gdyż zależało nam będzie aby zdjęcie końcowe przekazywało kontakt wzrokowy.

– Makijaż nie powinien dramatycznie zmieniać wyglądu; istotne jest, aby przystawał on do Twojego wizerunku na spotkaniach biznesowych.

– W biznesowym makijażu fotograficznym polecamy zastosowanie neutralnej palety kolorystycznej, a także unikanie rozświetlaczy oraz perłowych cieni do powiek.

– Na miejscu możemy dokonać ewentualnych korekt makijażu lub wykonać go zupełnie od podstaw (dla sesji PRO i PRESTIŻ)

– W przypadku Panów, najczęściej korzystne jest zmatowienie skóry transparentnym pudrem, co zwykle proponujemy przed sesją.